Rally Camp Laponia

Czy może być coś przyjemniejszego dla kierowcy niż jazda po zamarzniętym jeziorze z dużą prędkością? Niezliczone zakręty, śnieg, lód i piękne, głębokie poślizgi.

W tą niesamowitą podróż do serca Laponii zabierze was Michał Kościuszko, rajdowy v-ce Mistrz Świata JWRC, najbardziej doświadczony polski zawodnik w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC, jeden z najlepszych trenerów sportowej jazdy w Polsce, który o jeździe bokiem wie naprawdę dużo.

„Doświadczenie na drogach i torach całego świata, od Argentyny aż do Australii pozwalają na wniosek że nie ma lepszego miejsca do treningu jazdy niż Skandynawia.

Zapraszam do przeżycia jedynej w swoim rodzaju przygody dla prawdziwych entuzjastów motoryzacji. Jazda na torze jest świetna, ale jazda na lodzie bokami to inny wymiar.”

Michał Kościuszko


 


Gdzie jeździmy?

Szwecja - Arvidsjaur.


Ta nieduża miejscowość skrywa pewien motoryzacyjny sekret.

Wyjątkowa, arktyczna pogoda panująca w tym rejonie przyciągnęła największe motoryzacyjne marki świata które rok rocznie testują tu swoje samochody, mierząc się z najtrudniejszymi zimowymi warunkami. To właśnie w rejonie Arvidsjaur spotkać można testowane na drogach w warunkach zimowych samochody przed ich światowymi premierami.

Aby nieco przybliżyć ten magiczny świat wystarczy wyobrazić ok. 2500 fabrycznych kierowców testowych, pokonujących w tym rejonie 1.200.000 km każdej zimy.

W regionie znajdują się aż 8727 jeziora, a skuta tafla ich części pokryta jest gęstą siatką przeróżnych torów testowych, rajdowych i szkoleniowych.


Czym jeździmy?


Do waszej dyspozycji oddajemy wyjątkowy zestaw samochodów cztero napędowych marki Audi. Samochody są wyposażone w kolcowane opony oraz przygotowane do jazdy po śniegu i lodzie.

Audi RS3 - najnowszy model, 400 koni mechanicznych i legendarny napęd QUATTRO. Rajdowe wrażenia z jazdy gwarantowane

Alpine A110 - 300 koni mechanicznych i tylko 1100 kg wagi. Napęd tylko na tył. Ten niesamowity samochód doskonale spisuje się nie tylko na asfalcie ale również w jeździe pełnymi bokami na lodzie.

Toyota GR Yaris PROTO - specjalnie przygotowana wersja auta które święci swoje triumfu na trasach WRC.  

Mercedes 190 - Klasyczna rajdówka, klatka bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i rajdowe, 7mm kolce

Co robimy?

Program jazd został opracowany w oparciu o rajdowe doświadczenia naszego zespołu. Dwu dniowy, intensywny trening pozwoli na opanowanie specjalnej techniki jazdy na lodzie i zrozumienie fizyki samochodu na luźnej nawierzchni.

Podczas treningu będziemy ćwiczyć:

- jazdę na śniegu i lodzie,
- kontrole auta w poślizgu,
- hamowanie lewą nogą,
- przeciwskręt "scandinavian flick",
- rajdową technikę jazdy,
- dalekie patrzenie na drogę.


Do każdego samochodu przydzielimy  2 uczestników. Podczas dnia będziemy zmieniać samochody oraz instruktorów tak aby każdy uczestnik miał możliwość skorzystania z wiedzy wszystkich dostępnych trenerów. Zajęcia prowadzone będą w języku polskim.

Trening przeznaczony jest dla każdego, niezależnie od poziomu umiejętności. Uczestnicy jeżdżą pojedynczo, nie w kolumnie, więc nie ma obawy o nierówne tępo i różnice pomiędzy kierowcami.

Dzień kończymy relaksem w saunie z chłodnym napojem.Ramowy Program:

Dzień 1


Przylot do Arvidsjaur, spotkanie powitalne.

Dzień 2

Przyjazd na tor,
trening jazdy na lodzie 9.00-16.00*

Dzień 3

Przyjazd na tor,
trening jazdy na lodzie 9.00-16.00*

Opcjonalne atrakcje.

Wieczorem kolacja podsumowująca.

Dzień 4

Przejazd na lotnisko, wylot z Arvidsjaur.Daty treningów:

Marzec

Termin 1 - dostępny
4-7.3.24

Termin 2 - dostępny
7-10.3.24

Termin 3 - wyprzedany
10-13.3.24

Termin 4 - wyprzedany
18-21.3.24

*daty mogą ulec zmianie


Pakiet zawiera:
 
  • szkolenie na samochodach Audi RS3 oraz Alpine A110/Toyota Yaris GR PROTO  wraz z nielimitowanym, paliwem, oponami, kaskami, obsługą techniczną przeprowadzone na torze lodowym wraz z infrastrukturą i obsługą, pojazdem pomocy technicznej, ciepły lunch, napoje w dni treningowe na torze,
  • opracowanie i przeprowadzenie 2 dniowego treningu jazdy na lodzie,
  • obecność Michała Kościuszko w roli trenera,
  • obecność polskiej kadry instruktorów,
  • koordynacje imprezy,  wsparcie opiekuna na miejscu,Napisz do nas aby uzyskać aktualne informację o cenie i dostępnych miejscach na adres: biuro@kosciuszko.com.pl


Oferujemy pomoc w rezerwacji biletów lotniczych oraz atrakcji dodatkowych na miejscu.Dodatkowe atrakcje:

Wycieczki skuterami śnieżnymi, psie zaprzęgi, gokarty na lodzie.

Do zobaczenia w Laponii !